Czujniki laserowe ustanawiają nowe standardy wydajności
Czujniki optoNCDT 1750 to wydajne sensory triangulacyjne, stosowane do szybkich i precyzyjnych pomiarów w aplikacjach przemysłowych. Nowe algorytmy oceny i wzmocnione komponenty zapewniają najwyższą dokładność i dynamikę. Wysoko wydajny system optyczny wytwarza niewielką plamkę światła na mierzonym obiekcie, co pozwala uzyskiwać rzetelne pomiary nawet najmniejszych detali.
Ze względu na kompaktową konstrukcję ze zintegrowanym kontrolerem, czujnik ten może być stosowany w różnorodnych aplikacjach, co tym bardziej ułatwia uproszczona instalacja w ograniczonej przestrzeni. Dane są przesyłane w wersji cyfrowej lub analogowej za pomocą interfejsu RS422. Co więcej, optoNCDT 1750 zapewnia dwa wyjścia przełącznikowe i jedno wejście do kontroli różnych funkcji.
Obsługa jest prosta i intuicyjna dzięki interfejsowi sieciowemu, pozwalającemu na łatwą konfigurację. Zintegrowane teksty pomocy przyspieszają konfigurację parametrów.
Laserowo-optyczny system pomiarowy działa niemal bez względu na materiał i kolor, dzięki funkcji kompensacji powierzchni w czasie rzeczywistym. Nowy interfejs sieciowy upraszcza konfigurację, nie ma potrzeby stosowania dodatkowego oprogramowania. Użytkownik dysponuje łatwymi w obsłudze ustawieniami wstępnymi w przeglądarce internetowej, które są również zoptymalizowane pod kątem trudnych powierzchni, takich jak półprzezroczyste tworzywa sztuczne i ceramika, materiały PCB lub tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem węglowym i szklanym. Nastawy umożliwiają szybkie uruchomienie i zapewniają bardzo precyzyjne wyniki.
Wybór punktów maksymalnych i tłumienie sygnałów interferencyjnych gwarantuje niezawodne pomiary elementów konstrukcji silników i przekładni pokrytych smarem, a także materiałów powlekanych, obiektów umieszczonych za szkłem lub komponentów uszczelnionych folią.
Dla użytkowników, którzy znają już czujnik laserowy optoNCDT 1700, zmiana jest łatwa. Oba są zgodne, nadal można używać akcesoriów i urządzeń.
Wysoka szybkość pomiaru optoNCDT 1750 jest wymagana do analizy oscylacji mechanicznych. Na przykład podczas manewrowania wagonami, w przypadku których ma zostać określony wpływ zderzaków lub w przypadku pomiaru obracających się części, np. przy określaniu zużycia wałka.
W czujnikach laserowych zostały zastosowane zoptymalizowane soczewki, które poprawiły liniowość. Wraz z wyższą powtarzalnością gwarantuje to wyniki o większej stabilności i precyzji. Rozszerza to zakres zastosowań, od teraz możliwe jest wdrożenie jeszcze większej ilości rozwiązań o wysokich wymaganiach technologii pomiarowej.
wróć do listy artykułówwróć na stronę główną