Klasa sama w sobie: optoNCDT 1320/1420
Nowa generacja czujników optycznych optoNCDT 1320 oraz 1420 jest kompaktowa, przemyślana i nie wymaga zewnętrznego kontrolera. Cała elektronika służąca do przetwarzania sygnału jest zamknięta w kompaktowej obudowie czujnika. Sensory te sprawdzą się doskonale wszędzie tam, gdzie wymagany jest prosty montaż oraz bardzo precyzyjne pomiary.
Unikalna zasada kontroli tych modeli opiera się na wykorzystaniu przycisków funkcyjnych oraz innowacyjnego interfejsu webowego (w oknie przeglądarki internetowej), którego nastawy wstępne umożliwiają natychmiastową adaptację czujnika do różnych obiektów pomiarowych. Algorytm ewaluacyjny może szybko się zmieniać za pomocą suwaka jakości, który dostosowuje dynamikę oraz dokładność do danego zadania pomiarowego.
Dzięki masie, zaledwie 60 g, czujniki są odpowiednie do dynamicznych zastosowań w osiach maszyn czy pracy na ramieniu robota. Dostępne zakresy pomiarowe to 10, 25 oraz 50 mm. Na początku 2016 roku oferta rozszerzy się o czujniki o zakresie 100 oraz 200 mm. Wysokowydajne soczewki generują bardzo małą plamkę światła, która zapewnia stabilne pomiary nawet najmniejszych detali.
Seria ta jest stworzona do realizacji podstawowych zadań pomiarowych. Częstotliwość pomiarowa może być dostosowywana do 2 kHz. Funkcja automatycznej kompensacji celu (ATC) zapewnia stabilny sygnał odległości, niezależnie od barwy lub jasności mierzonego detalu. Seria tych czujników może być sterowana za pomocą czujników funkcyjnych lub poprzez interfejs webowy, w którym są dostępne wstępnie zdefiniowane ustawienia. Połączenie jest realizowane za pomocą 3 metrowego przewodu rozszytego na końcu.
Seria optoNCDT zapewnia unikalną kombinację prędkości, rozmiaru, wydajności oraz różnorodności zastosowań dla pomiarów przemieszczenia, odległości i pozycji. Nawet z częstotliwością pomiarową do 4 kHz można uzyskać stabilny sygnał. Ze względu na uniwersalne ustawienia oraz możliwości ewaluacji optoNCDT1420 spełnia wymagania aplikacji OEM. Informacja o odległości zapewniana jest przez wyjścia analogowe (prądowe i napięciowe) oraz interfejs cyfrowy RS422. Wielofunkcyjny przycisk pozwala na szybkie uruchomienie czujnika w prostych zadaniach pomiarowych.
Interfejs webowy zapewnia zaawansowane ustawienia, a suwak jakości przeznaczony jest do wyboru prostych zadań pomiarowych. W menadżerze ustawień można przechowywać i eksportować aż do ośmiu różnych specyficznych ustawień. Wczytanie przechowywanych ustawień do kilku czujników umożliwia bardzo szybkie ustawienie parametrów np. dla aplikacji o dużej skali. Funkcje takie jak wyświetlanie sygnału wideo, wybór sygnału szczytowego, oraz dowolnie regulowalne uśrednianie sygnału pozwala na optymalizację realizowanego zadania pomiarowego. Połączenie jest realizowane za pomocą 3 metrowego przewodu rozszytego na końcu lub 0,3 m przewodu zakończonego złączem M12.
wróć do listy artykułów
wróć na stronę główną